Dlaczego warto rozpocząć leczenie w naszym ośrodku terapii uzależnień?


W Ośrodku Terapii Uzależnień panuje przyjazna, miła, ciepła atmosfera. Pacjenci mają poczucie pełnej akceptacji i bezpieczeństwa.

W tak komfortowym klimacie panującym w Ośrodku, bez pośpiechu i bez stresu zajmiemy się twoim problemem.

Terapia dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta, wykorzystywane są w terapii różne nurty, metody, techniki oraz narzędzia.

Terapia prowadzona jest w niewielkich grupach, dostosowanych do poziomu zaawansowania leczenia, kierowana przez specjalistów.

Terapii pomaga miejsce, w którym położony jest Ośrodek. Jest to miejsce bajeczne, ciche i spokojne, które sprzyja uporządkowaniu myśli. Położone w przepięknej okolicy Brodnickiego Parku Krajobrazowego. W zasięgu ręki znajduje się las i jezioro. Miejsce jest bardzo urokliwe.

Z naszej terapii w Ośrodku i Poradni korzysta wiele osób piastujących wysokie stanowiska. Wybierają nas ze względu na wyspecjalizowaną kadrę, wysokiej jakości usługi, renomę Ośrodka,  piękną okolicę oraz pełną dyskrecję.

Szanujemy prywatność naszych pacjentów i dlatego gwarantujemy im pełną anonimowość i dyskrecję. Nasi pacjenci nie figurują w żadnych rejestrach osób uzależnionych.

Atutem naszego Ośrodka jest panująca w nim miła, rodzinna atmosfera, wszyscy są do siebie przyjaźnie nastawieni.

Zaletą jest domowa kuchnia. Posiłki są przyrządzane na miejscu. Dieta dostosowana do potrzeb każdego pacjenta.

Dla osób ceniących sobie ruch i uprawianie sportu mamy w Ośrodku rozbudowane centrum rekreacji. Prowadzone są codziennie zajęcia sportowe przez trenera personalnego, nauczyciela wychowania fizycznego, byłego reprezentanta Polski w piłce wodnej. W weekendy organizowane są wycieczki sportowe, np.: spływy kajakowe i inne.

Nasz zespół terapeutyczny składa się ze specjalistów psychoterapii uzależnień, instruktorów terapii uzależnień, sport-terapeutów, psychoterapeutów, psychologów i lekarzy.

Jako zespół –  mamy jasno określony wspólny cel, do którego dążymy. Charakteryzuje nas pełne i wzajemne  zaangażowanie członków zespołu w wypełnianiu wspólnej misji. Jesteśmy elastyczni, kreatywni i twórczy. Jako grupa doceniamy informacje zwrotne. Wyróżnia nas umiejętność dobrej efektywnej współpracy oraz budowanie pozytywnego, przyjaznego klimatu w ośrodku. Kierujemy się dążeniem do osiągnięcia wewnętrznej harmonii, spokoju oraz poczucia bezpieczeństwa.  Cechuje nas szacunek dla drugiego człowieka, akceptacja, tolerancja i chęć niesienia pomocy. To wszystko w atmosferze szczerości, zaufania i otwartości.

Zaletą pobytu i terapii w Ośrodku NEFO Sp. z o.o . jest:

  • wyspecjalizowana kadra
  • możliwe wystawienie zwolnienia lekarskiego na pobyt i leczenie w Ośrodku
  • terapia stricte związana z uzależnieniem przeplatana innymi aktywnościami takimi jak sport niwelujący stres i łagodzący napięcia
  • trening mindfulness – rozwijanie uważności
  • medytacje
  • relaksacje
  • elementy jogi
  • komfortowe warunki leczenia
  • bliski kontakt z naturą