12 zasad, dzięki którym Wasz związek przetrwa rozłąkę.

sty 29, 2020 | Blog

Pogoń za lepszym pieniądzem, polepszenie komfortu życia i sytuacji bytowej swojej rodziny – to jedne z wielu powodów, dlaczego coraz więcej par decyduje się na rozłąkę. Podjęcie takiej decyzji nie jest łatwe i wymaga wielu wyrzeczeń, lecz w wielu przypadkach związki zmuszone są do życia w samotności na odległość.

Rozłąka w związku jest naturalną próbą dla zaufania partnera, badania dowodzą, że w większości przypadków może wnieść ona wiele pozytywów do związków międzyludzkich.
Badania naukowców z City University of Hong Kong i Cornell University wykazały, iż rozłąka partnerów może nieść za sobą wiele pozytywów. Partnerzy regularnie komunikują się ze sobą, przez co budują silniejsze więzi. Chętniej odkrywają się przed sobą w trakcie prowadzenia konwersacji, często idealizują obraz ukochanego.

Tęsknota rośnie wraz z upływającym czasem bycia w samotności. Często jesteśmy w stanie dużo poświecić, chociaż na chwile rozmowy z osobą ukochaną, na to, by usłyszeć jej głos. Poniżej przedstawiamy 12 zasad, które pomogą Wam przetrwać rozłąkę.

1. Flirtujcie ze sobą na odległość.

Flirtować można na wiele sposobów, wybieraj teki, które będą spontaniczne i będą zaskakiwać Twojego partnera.
Pary żyjące w związkach na odległość częściej otwarcie rozmawiają o pożyciu, o swoich pragnieniach, fantazjach, potrzebach.

2 . Nie okłamujcie się, bądźcie szczerzy.

Rozłąka to wystawienie związku na ciężką próbę. Odległość Was dzieląca nie pozwala na sprawdzenie, co robi partner lub z kim się spotyka. Dlatego tak ważna jest szczerość, aby nie dochodziło do niedomówień czy wątpliwości.

 

3. Ustalcie zasady.

Określenie zasad jak ma wyglądać Wasza rozłąka, pomoże to Wam uniknąć konfliktów. Większość z nich powstaje z powodu braku jasnego określenia swoich potrzeb. Ukrywanie ich na pewno nie pomoże Wam we wzajemnej komunikacji.

4. Zaplanujcie codzienny rytuał.

Codzienne wysyłanie zdjęć? Nagrywanie video z jakiejś części dnia? Wspólne jedzenie kolacji przy rozmowie video ? Pomysłów jest wiele, wybierzcie najodpowiedniejszy dla Was. Rytuał pomoże w tym, aby samotność nie była aż tak przytłaczająca. Będziecie odczuwać, że partner jest z Wami na co dzień.

5. Poznajcie swoje plany dnia.

Pomoże to Wam w komunikacji. Unikniecie stresu, że telefon wykonany przez Was będzie uciążliwy dla ukochanego. Znając cały plan dnia, będziecie mieli więcej tematów do rozmów.

6. Nie narzekaj.

Samotność jest trudna, przytłaczająca. Staraj się nie zagłębiać w tym stanie, nie smuć się.
Twoje złe samopoczucie, negatywne myśli, odbije się na samopoczuciu partnera. Nikt z nas nie lubi rozmawiać czy czytać wiadomości od osoby,  którą przytłacza szara rzeczywistość.

7. Wykorzystaj czas rozłąki dla siebie.

Zrób coś dla siebie, masz na to czas. Zapisz się na siłownie, przeczytaj książkę, na które nie miałeś czasu, zrób kurs, o którym marzyłeś. Wykorzystaj ten czas dla siebie, będzie Ci łatwiej przejść czas rozłąki.

 

8. Określcie cele na przyszłość.

Rozmawiajcie o Waszej przyszłości, o tym, co będziecie robić, jak będziecie razem, co uda Wam się osiągnąć dzięki rozłące, pozwoli umocnić relację. Planowanie i wspólne marzenia wzmocnią Waszą więź.

9. Komunikacja nie tylko tekstowa.

Rozmawiajcie również przez komunikatory video. Rozmowa twarzą w twarz pomoże uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. A nawet sam widok partnera daje wewnętrzny spokój.

10. W razie kłótni nie unikaj kontaktu z partnerem.

Każde nawet najmniejsze nieporozumienie staraj się wyjaśniać na bieżąco. Unikanie kontaktu często może pogłębić problem. Niestety dzieląca Was liczba kilometrów nie pozwoli wyjaśnić konfliktu twarzą w twarz.

11. Prezenty, zaskakuj partnera.

Każdy z nas lubi je otrzymywać. Możesz zrobić niespodziankę i wysłać coś, co będzie o Tobie przypominać.  Najpiękniejsze prezenty to nie te kupione w drogich sklepach, ale zrobione własnoręcznie.

12. Bądź w wyrozumiały.

Zaufaj partnerowi. Nie narzucaj się. Jedno nieodebrane połączenie nie świadczy o zdradzie.
Pozwól stać się sobie i swojemu partnerowi silniejszym i pewniejszym siebie.

Dla prawdziwego związku nie liczą się kilometry, tylko uczucie. A odpowiednie pielęgnowane związki przetrwają każdą rozłąkę. Taka relacja wymaga od każdej strojny zaangażowania a przede wszystkim zaufania. Co jest fundamentem w długofalowych relacjach międzyludzkich.

Przeczytaj również:

Ośrodek leczenia uzależnień. Jak wybrać ten właściwy?

Ośrodek leczenia uzależnień. Jak wybrać ten właściwy?

Leczenie uzależnień to długa droga, do pokonania której potrzebna jest zarówno silna wola pacjenta, jak i właściwy dobór specjalistów. Często jest tak, że jedyną skuteczną formą terapii jest terapia prowadzona przez stacjonarny ośrodek leczenia uzależnień.

Prywatny Ośrodek leczenia uzależnień – walka z nałogiem

Prywatny Ośrodek leczenia uzależnień – walka z nałogiem

W leczeniu nałogów i uzależnień nie ma tzw. półśrodków. Decyzja o podjęciu terapii jest trudna i wiąże się z wieloma obawami. W ośrodku uzależnień pracują jednak specjaliści pełni zaangażowania i pasji do swojej pracy, którzy służą profesjonalną pomocą w trudnym czasie odbywania terapii.

Nie bój się zmian! Jak zacząć wychodzić z nałogu.

Nie bój się zmian! Jak zacząć wychodzić z nałogu.

Kiedy osoba uzależniona zaczyna myśleć o podjęciu leczenia odwykowego, przeżywa wiele niepokoju i wątpliwości. Często zadaje sobie pytanie, czy to ma sens? W przeszłości wielokrotnie sama podejmowała próby zaprzestania picia, jednak bez efektu. Dlaczego poprzednie działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów?