Gdy tracimy kontrolę nad własnym życiem. Gdzie szukać pomocy w walce z uzależnieniem? – Artykuł dla Radio Pogoda

maj 27, 2021 | Blog

Trudności w życiu codziennych dla jednych są motywacją, drugich zaś prowadzą do kryzysów  zdrowia psychicznego, załamań, uzależnień. Z czego wynika ta zależność? Właśnie z naszych zasobów osobistych. Zasoby wewnętrzne wynikają z osobowości, charakteru danego człowieka. W podatności na uzależnienie ważną rolę odrywa poczucie własnej wartości oraz skuteczności. Zasoby zewnętrzne natomiast są efektem interakcji z innymi ludźmi. Wsparcie emocjonalne, poczucie przynależności, wymiana doświadczeń z drugą osobą – to wszystko ma pozytywny wpływ na naszą asertywność w stosunku do używek.

Jeśli mamy problem z uzależnieniem najgorsze na co możemy sobie pozwolić, to pozostawić to samemu sobie. W tej sytuacji najlepiej zgłosić się do specjalnego ośrodka.

Zachęcamy do zapoznania się artykułem, który napisaliśmy na ten temat dla Radio Pogoda.

Przeczytasz go TUTAJ.

Przeczytaj również:

Ośrodek leczenia uzależnień. Jak wybrać ten właściwy?

Ośrodek leczenia uzależnień. Jak wybrać ten właściwy?

Leczenie uzależnień to długa droga, do pokonania której potrzebna jest zarówno silna wola pacjenta, jak i właściwy dobór specjalistów. Często jest tak, że jedyną skuteczną formą terapii jest terapia prowadzona przez stacjonarny ośrodek leczenia uzależnień.

Prywatny Ośrodek leczenia uzależnień – walka z nałogiem

Prywatny Ośrodek leczenia uzależnień – walka z nałogiem

W leczeniu nałogów i uzależnień nie ma tzw. półśrodków. Decyzja o podjęciu terapii jest trudna i wiąże się z wieloma obawami. W ośrodku uzależnień pracują jednak specjaliści pełni zaangażowania i pasji do swojej pracy, którzy służą profesjonalną pomocą w trudnym czasie odbywania terapii.

Nie bój się zmian! Jak zacząć wychodzić z nałogu.

Nie bój się zmian! Jak zacząć wychodzić z nałogu.

Kiedy osoba uzależniona zaczyna myśleć o podjęciu leczenia odwykowego, przeżywa wiele niepokoju i wątpliwości. Często zadaje sobie pytanie, czy to ma sens? W przeszłości wielokrotnie sama podejmowała próby zaprzestania picia, jednak bez efektu. Dlaczego poprzednie działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów?