Wykonywanie afirmacji a wpływ na samopoczucie.

paź 14, 2020 | Blog, Motywacja

Jaki wpływ na samopoczucie ma wykonywanie afirmacji? Wewnętrzna równowaga osiągana dzięki regularnemu powtarzaniu fraz może być kluczem nie tylko do pełni szczęścia, ale też do tego, aby być zdrowym. Doskonałym sposobem, który jest jednocześnie balansem i połączeniem między energią duszy oraz ciała, jest afirmacja. Przekonaj się, czym ona jest,  i jak wiele może zmienić w Twoim życiu.

Czym jest afirmacja i jak wpływa na samopoczucie?

W czasie, w którym ciągle gonimy afirmacja daje siłę żeby zdążyć, wykonać wszystkie obowiązki na czas oraz osiągać szczyty swoich marzeń. Jednak czym ona w rzeczywistości jest? Już wyjaśniamy. Przede wszystkim polega na formułowaniu jedynie pozytywnych myśli, które mają przekonać naszą podświadomość do myślenia w taki sposób. Potęga afirmacji tkwi w krótkich zdaniach, mających naprawdę olbrzymi wpływ na postrzeganie przez Ciebie rzeczywistości. Oddziałują one na Twój nastrój, a wreszcie także na pewność siebie. Nie jest to typowe kontrolowanie swojej podświadomości. Jedynie zastępowanie wątpliwości, obaw czy pesymistycznych myśli na rzecz tych motywacyjnych, optymistycznych, czyli takich uskrzydlających.

Dlaczego warto wykonywać afirmacje?

Afirmacja opiera się na pozytywnych emocjach, myślach i odczuciach, które są kluczowe, kiedy zależy Ci, aby w Twoim życiu zawitała oczekiwana harmonia. Kiedy wewnętrznie czujesz, że masz siłę, istotnie wpływa to na Twoją pewność siebie, ale także na Twoje zdrowie. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że afirmacja stanowi doskonałe wsparcie w walce z zaburzeniami psychicznymi. W szczególności z uzależnieniami, depresją czy nawet z nerwicą i stanami lękowymi. Wystarczy, że poznasz kilka istotnych zasad i już będziesz mógł wykorzystywać afirmację w praktyce, a co za tym idzie budować mur obronny, który pozwoli Ci zyskać energię, siłę i wiarę w siebie.

Afirmacja wskazuje na to, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywają pragnienia. W końcu to właśnie one kształtują nasze życie lub przynajmniej mogłoby tak być, gdybyśmy tylko się nimi kierowali. Kiedy tego nie robimy, to czujemy się nieszczęśliwi i żałujemy podjętych decyzji. Nie da się ukryć, że w wielu sytuacjach realizacja jakiegoś celu, o którym marzymy od tak dawna, kosztuje nas sporo wysiłku, wymaga odwagi oraz zaciętości. Znalezienie siły do tego, aby zrealizować to, czego tak pragniemy, nie jest proste. Właśnie w tym przypadku afirmacje mogą okazać się kluczowe. Takie dodatkowe wsparcie odgrywa często niebagatelną rolę. Można zatem zrozumieć, że poprawnie wykonywana afirmacja staje się motorem napędowym do spełniania marzeń, ale też po prostu do lepszego samopoczucia.

Jak poprawnie wykonać afirmacje, aby działały na samopoczucie?

Aby wykonywanie afirmacji miało pozytywny wpływ na nasze samopoczucie musimy indywidualnie je konstruować. Najważniejsze jest jednak to, aby trzymać się kilku ważnych zasad, które stanowią jedynie podstawę. Dlatego też pozostałe elementy czy części zdań możemy już dopasowywać do własnych preferencji, również podczas terapii indywidualnej. Najważniejsze jest oczywiście to, aby po pierwsze uwierzyć w pozytywne właściwości afirmacji i w kształtowanie w ten sposób własnej podświadomości. Nie mniej istotne staje się również regularne ćwiczenie, gdyż tylko w taki sposób można osiągnąć perfekcję.

Oto 5 zasad afirmacji dla lepszego samopoczucia

  • Zawsze w czasie teraźniejszym — zdania, które formułujesz, powinny skupiać się na obecnej chwili, np. Czuję się dobrze.
  • Nie używaj „nie” — afirmacja to ukłon w stronę pozytywnych myśli i uczuć, dlatego też nie używamy tutaj czasowników w połączeniu z „nie”.
  • Skup się na tym, o czym myślisz — konieczne jest wyeliminowanie tzn. mechanicznego myślenia. Unikaj sytuacji, kiedy bez zastanowienia formujesz zdania. Bardzo duże znaczenie ma tutaj koncentracja.
  • Użyj wyobraźni — zresztą nie tylko koncentracja odgrywa istotną rolę, ale także wyobraźnia. Dzięki wizualizacji cały proces będzie dla Ciebie wiarygodniejszy i znacznie łatwiej w niego uwierzysz. Skoro jesteś w stanie to sobie wyobrazić, to być może jesteś też o krok od tego, aby było to w pełni realne.
  • Krótkie myśli — ostatnią zasadą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, aby afirmacje były krótkie. Najlepiej, żeby to były zdania proste, co sprawi, że staną się też bardziej czytelne.

Przykładowe afirmacje, które warto stosować by dobrze na nas wpływały

Podane niżej afirmacje możesz dowolnie modyfikować, wybrać te, które szczególnie Ci odpowiadają lub też stworzyć nowe. Wybór należy już jedynie do Ciebie i mamy nadzieję, że faktycznie odkryjesz, jak wielki wpływ mają te sformułowania na ludzką podświadomość. Oto kilka przykładów:

  • Życie jest wyjątkowe.
  • Kocham moje ciało.
  • Jestem zdrowy.
  • Dziękuję za doskonałe samopoczucie.
  • Jestem silna.
  • Mam prawo być szczęśliwa.
  • Znakomicie działa na mnie proces samouzdrawiania.
  • Moje ciało jest w pełni zdrowe.
  • Jestem bezpieczna, zawsze i wszędzie.

Szczególnie na samym początku możesz wzmocnić swoją afirmację i wypisać ją na kartce, a następnie powiesić w widocznym miejscu w domu. Kiedy będziesz na nią często patrzeć, to jeszcze łatwiej w nią uwierzysz. Zresztą przekonaj się o tym osobiście, aby odzyskać upragnioną harmonię wewnętrzną, do której wszyscy od zawsze tak bardzo dążymy.

Przeczytaj również:

Ośrodek leczenia uzależnień. Jak wybrać ten właściwy?

Ośrodek leczenia uzależnień. Jak wybrać ten właściwy?

Leczenie uzależnień to długa droga, do pokonania której potrzebna jest zarówno silna wola pacjenta, jak i właściwy dobór specjalistów. Często jest tak, że jedyną skuteczną formą terapii jest terapia prowadzona przez stacjonarny ośrodek leczenia uzależnień.

Prywatny Ośrodek leczenia uzależnień – walka z nałogiem

Prywatny Ośrodek leczenia uzależnień – walka z nałogiem

W leczeniu nałogów i uzależnień nie ma tzw. półśrodków. Decyzja o podjęciu terapii jest trudna i wiąże się z wieloma obawami. W ośrodku uzależnień pracują jednak specjaliści pełni zaangażowania i pasji do swojej pracy, którzy służą profesjonalną pomocą w trudnym czasie odbywania terapii.

Nie bój się zmian! Jak zacząć wychodzić z nałogu.

Nie bój się zmian! Jak zacząć wychodzić z nałogu.

Kiedy osoba uzależniona zaczyna myśleć o podjęciu leczenia odwykowego, przeżywa wiele niepokoju i wątpliwości. Często zadaje sobie pytanie, czy to ma sens? W przeszłości wielokrotnie sama podejmowała próby zaprzestania picia, jednak bez efektu. Dlaczego poprzednie działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów?