Leczenie Alkoholizmu

leczenie alkoholzimu

Czym jest alkoholizm?

Alkoholizm to uzależnienie, które ma bardzo duży wpływ na nasze życie. Jego skutki bardzo często dotykają również naszych bliskich. Ważne jest, aby w momencie zauważenia pierwszych objawów, od razu podjąć leczenie alkoholizmu. Dzięki temu dajemy szansę na lepsze życie nie tylko sobie, ale i również naszej rodzinie.

leczenie alkoholizmu

Objawy towarzyszące uzależnieniu od alkoholu:
  1. Brak kontroli nad ilością spożywanego alkoholu. Kiedy zaczniesz pić, nie wiesz kiedy przestać.
  2. Poczucie przymusu picia.Uzależnienie sprawia, że czujesz ciągły głód picia alkoholu i szukasz dostępu do niego.
  3. Życie zaczyna się kręcić wokół alkoholu. Kiedy nie masz do niego dostępu, nie możesz przestać o nim myśleć. Wykonujesz działania, które mogą Cię do niego przybliżyć.
  4. Zaniki pamięci. Po spożyciu alkoholu zaczynasz zapominać o wielu wydarzeniach, tracisz świadomość.
  5. Wysoki próg upojenia alkoholowego. Organizm zaczyna przyzwyczajać się do dużych ilości alkoholu. Ciężko Ci osiągnąć stan upojenia, przez co zaczynasz spożywać go coraz więcej.
  6. Alkoholowy Zespół Abstynencyjny.Odstawienie alkoholu zaczyna powodować rozdrażnienie, nudności, niepokój. Sięgasz po niego, aby chwilowo je zagłuszyć.
  7. Pogarsza się stan psychiczny. Zaczynają pojawiać się stany lękowe, agresja, zaburzenia koncentracji.

leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu

Najważniejszym działaniem w walce z uzależnieniami od alkoholu jest podjęcie pierwszego kroku, czyli zdanie sobie sprawy z istniejącego problemu. Następnie należy udać się do poradni, która specjalizuje się w leczeniu tego typu nałogów. Warto wziąć pod uwagę Ośrodki Terapii, w których całodobowo masz dostęp do terapeutów. Będą oni w stanie udzielić Ci pomocy w najtrudniejszych momentach.

Nasz Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO oferuje leczenie alkoholizmu podczas 4-8 tygodniowych terapii. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, dlatego dopasowujemy zajęcia do potrzeb każdego naszego gościa. Główne opieramy się na psychoterapii, ale organizujemy również spotkania grupowe, treningi zachowań oraz psychoedukację. Duży nacisk kładziemy na aktywność fizyczną, która doskonale wpływa na efekty terapii.

leczenie alkoholizmu

Przyczyny alkoholizmu

Problem z alkoholem może dotknąć osoby w każdym wieku. Płeć czy status materialny nie mają tutaj znaczenia. Najczęściej w nałóg popadają osoby, które doświadczyły negatywnych emocji lub miały problemy w życiu. Uważają alkohol za rzecz, która pomoże im poczuć się lepiej. Wchodzą w błędne koło – piją, aby załagodzić ból, który powstaje po jego odstawieniu. Zaczyna się niewinnie od jego kieliszka, który zaczyna przeradzać się w kolejne. Popadnięcie w nałóg nie jest trudne, problematyczne natomiast jest leczenie alkoholizmu. W naszym ośrodku pomożemy Ci poradzić sobie z jego negatywnymi skutkami tak, abyś po ukończeniu terapii mógł powitać nowy dzień wolny od nałogu. Najważniejsze to dać sobie szansę i skontaktować się z Ośrodkiem jeszcze dziś.

Szybki Kontakt

Lepiej późno niż później

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoją rodzinę.
Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko.

Naszą misją jest pomoc osobom uzależnionym i ich bliskim.

Dane Firmy

Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO Sp. z o o., pl. 11 Listopada 10, 87-600 Lipno, Sąd Rejonowy w Toruniu, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000718590

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo -Testy COVID-19
Wszystkim naszym pacjentom przeprowadzamy testy na COVID-19