Leczenie Hazardu

leczenie hazardu

Czym jest uzależnienie od hazardu?

Gry hazardowe otaczają nas wszędzie. Już nie musimy wychodzić do kasyna, by rozpocząć grę. Pojawia się coraz więcej automatów z grami w lokalach, rośnie popularność zakładów bukmacherskich, a nawet można grać, nie wychodząc z domu. Wiele stron internetowych oferuje znane gry hazardowe, które mają nawet wersję mobilną, więc możemy grać, korzystając z telefonu komórkowego. Wszystko to jest na wyciągnięcie ręki, a osoby uzależnione czują ogromną satysfakcję podczas wygrywania. Chorzy zmieniają swoją hierarchię wartości, a adrenalina towarzysząca graczom skutecznie utrudnia wyrwanie się ze szponów nałogu. Leczenie od hazardu to długofalowy proces, wskażemy Ci drogę do wyjścia z choroby oraz odzyskasz kontrolę nad swoim życiem!

leczenie hazardu

Objawy uzależnienia od hazardu:
  1. Pojawia się agresja i zdenerwowanie, kiedy nie możesz grać.
  2. Samo granie wywołuje fale silnych emocji.
  3. W trakcie gry występuje pobudzenie I euforia.
  4. Twoje myśli skierowane wokół grania.
  5. Rozmowy często prowadzone o grach.
  6. Podczas wygranej ogarnia Cię satysfakcja i błogostan.
  7. Ignorujesz zagrożenia związane z hazardem.
  8. Masz problemy ze zmęczeniem, skupieniem I logicznym myśleniem podczas gry.
  9. Nie mają dla Ciebie znaczenia straty finansowe.
  10. Ważniejsze dla Ciebie jest granie niż spotkania towarzyskie lub obowiązki.

leczenie hazardu

Terapia i leczenie od hazardu:

Nasz ośrodek NEFO wyróżnia indywidualne i profesjonalne podejście do pacjenta. Dbamy, by każdy czuł się tu komfortowo oraz bezpiecznie. Zapewniamy pełną anonimowość, co przekłada się na efekty terapii. Dzięki temu pacjenci wiedzą, że są w odpowiednim miejscu, zatem chętniej angażują się na spotkaniach z psychoterapeutami. Już podczas pierwszej wizyty w pełni zdiagnozujemy Twój problem, znajdziemy newralgiczne punkty uzależnienia i dowiemy się, co powoduje, że popadasz w nałóg, jakim jest hazard. Leczenie od hazardu jest indywidualnie dobrane pod pacjenta, co zwiększa skuteczność walki z wrogiem-grami hazardowymi.

leczenie hazardu

Przyczyny uzależnienia od hazardu

Nie ma jednoznacznie określonych powodów, dlaczego ludzie sięgają po gry hazardowe. Mówi się, że może to być związanie z zaniżoną akceptacją i samooceną. Poprzez wygrywanie, osoby chore odczuwają silne pobudzenie i triumf, wydaje im się także, że mają kontrolę nad losem. Wpływ mogą mieć również czynniki psychologiczne, takie jak trudności w radzeniu sobie ze stresem lub poczucie osamotnienia.

Szybki Kontakt

Lepiej późno niż później

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoją rodzinę.
Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko.

Naszą misją jest pomoc osobom uzależnionym i ich bliskim.

Dane Firmy

Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO Sp. z o o., pl. 11 Listopada 10, 87-600 Lipno, Sąd Rejonowy w Toruniu, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000718590

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo -Testy COVID-19
Wszystkim naszym pacjentom przeprowadzamy testy na COVID-19