Leczenie Narkomanii

leczenia narkomanii

Czym jest narkomania?

Chęć spróbowania czegoś nowego, ekscytacja – tak w niewinny sposób zaczyna się najczęściej uzależnienie od środków psychoaktywnych. Leczenie tej choroby jest trudne, może odbywać się w ośrodku terapii. Nasi specjaliści pomogą Ci przystąpić do właściwego leczenia i odwyku. Dodatkowo pomogą Ci zrozumieć, że przyjmowanie substancji psychoaktywnych wpływa negatywnie na całe Twoje życie. Mowa tu o pogorszeniu się relacji z bliskimi, problemów zawodowych, a także bardzo złej sytuacji finansowej.

Zapraszamy do NEFO, jedynego takiego ośrodka w Polsce. Pomożemy Ci wrócić do dawnego, szczęśliwego życia.

leczenia narkomani

Jakie są objawy narkomanii?
  1. Pogorszenie stanu psychicznego. Zażywnie narkotyków prowadzą do drażliwości, urojeń psychicznych, napadów lękowych, a nawet agresji.
  2. Pogorszenie stanu zdrowia. Narkotyki wpływają na ogólne stan zdrowia. Uzależnieni skarżą się na jakość snu, bóle głowy oraz klatki piersiowej, częste przeziębienia. Częstym zjawiskiem jest szybki spadek masy ciała.
  3. Zaburzenia czynności ruchowych. Kolejnym objawem wskazującym na konieczność leczenia są problemy z utrzymaniem równowagi, zastyganie w niecodziennych pozycjach, pobudzenie ruchowe lub spowolniony ruch.
  4. Problemy fizyczne. Narkotyki wpływają na zahamowanie rozwoju fizycznego, dotyczy to wzrostu, zaburzeń odżywiania czy wyraźnego spadku energii.
  5. Zmiany w wyglądzie.Pierwszym objawem uzależnienia jest wygląd źrenic – rozszerzone, wolno reagują na światło. Spojówki są przekrwione, brak kontroli na ruchem gałek ocznych oraz problem z widzeniem.

Leczenie narkomanii

Terapia i leczenie narkomanii

W naszym ośrodku pacjenci skutecznie wracają do zdrowia. Wyróżnia nas indywidualne podejście do pacjenta oraz zachowanie pełnej anonimowości Naszych podopiecznych. Podczas pierwszej wizyty w pełni zdiagnozujemy Twój problem, dowiemy się, co powoduje, że popadasz w nałóg oraz stworzymy indywidualnie dobrany program do Twoich potrzeb. Każde nasze działanie zbliży Cię do uleczenia problemu jakim są narkotyki.

Pracujemy w oparciu o autorską metodę, która nigdy nas nie zawiodła. Czas leczenia uzależnienia od narkotyków jest indywidualny, zależny od stopnia zaawansowania choroby, podejścia chorego do problemu. Każdy przypadek jest inny. Nie bój się reagować, tylko zacznij leczenie narkomanii w ośrodku terapii NEFO oraz zawalcz o swoje szczęście.

leczenie narkomanii

Przyczyny narkomanii

Istnieje wiele powodów, dla których sięga się po narkotyki. Najczęściej wymieniane są czynniki społeczne. Dzieje się tak dlatego, że często uzależnienie wiąże się z próbą zaimponowania znajomym bądź chęcią naśladowania rówieśników. Najczęściej narażone są dzieci i młodzieży. Nasi pacjenci przyznają, że wcześniej narkotyki były dla nich ucieczką od nudy, a przy tym dostarczały im wiele ekscytujących emocji. Zdarza się tak, że narkotyki stanowią ucieczką od kłopotów, a przy tym są sposobem na poradzenie sobie z niską samooceną, własnymi lękami, problemami psychicznymi i nagromadzonymi emocjonalnymi. Jednak tak naprawdę tylko pogłębiają te stany, przez co potrzebna jest jeszcze większa i częstsza dawka środków psychoaktywnych.

Szybki Kontakt

Lepiej późno niż później

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoją rodzinę.
Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko.

Naszą misją jest pomoc osobom uzależnionym i ich bliskim.

Dane Firmy

Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO Sp. z o o., pl. 11 Listopada 10, 87-600 Lipno, Sąd Rejonowy w Toruniu, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000718590

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo -Testy COVID-19
Wszystkim naszym pacjentom przeprowadzamy testy na COVID-19