SKUTECZNIE
Prowadzimy nasz Ośrodek od 2018 roku. Z naszych programów terapeutycznych skorzystało ponad 1000 osób i liczba ta ciągle rośnie.
Jesteśmy specjalistami, zajmujemy się różnymi rodzajami uzależnień i skupiamy się głównie na pracy z osobami wysoko funkcjonującymi.
Dostosujemy plan terapii indywidualnej do Ciebie i kiedy dodatkowo otworzysz się na pracę w grupie, wyjście z uzależnienia stanie się dla Ciebie możliwe.
KOMPLEKSOWO
Patrzymy na naszych klientów holistycznie. Dlatego nasz program zawiera skuteczną terapię oraz wsparcie post-terapeutyczne online, po wyjściu z Ośrodka.
Nasza terapia to nie tylko analiza. To głęboko transformacyjna praca. Z nami przepracujesz swoje emocje i zbudujesz mocne fundamenty poczucia własnej wartości.
Nadasz swojemu życiu nowy sens i wypracujesz silne nawyki trzeźwości po zakończeniu terapii.
RAZEM
NEFO to przede wszystkim ludzie. Empatyczni, zaangażowani, doświadczeni. Praktykujący wiele form terapii i rozwoju.
Swojej transformacji dokonasz na terapii, a jej efekty zintegrujesz na zajęciach dodatkowych, wsłuchując się w dźwięk gongu, uspokajając swój oddech czy uczestnicząc we wspólnym ognisku nad jeziorem.
Bo NEFO to wspólnota. Dobra rozmowa. Nowe przyjaźnie. Poczucie, że jesteś zrozumiany i usłyszany.
Nasza Historia
MAGDALENA SOKÓŁ AGNIESZKA WÓDKOWSKA
Jesteśmy siostrami, które razem założyły i prowadzą Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO.
Problem uzależnień pojawił się w naszej rodzinie, przynosząc nam na przestrzeni lat ogrom cierpienia i trudne doświadczenia. Szukałyśmy pomocy dla naszych bliskich w różnych ośrodkach terapeutycznych. Zjeździłyśmy całą Polskę i bardzo dobrze poznałyśmy branżę terapeutyczną. W tamtym czasie stało się dla nas jasne, jak wiele wysoko funkcjonujących osób zmaga się z uzależnieniem swoim lub swoich bliskich i nie może otrzymać skutecznej i kompleksowej pomocy adekwatnej do ich sytuacji życiowej i zawodowej.
Poczułyśmy potrzebę stworzenia miejsca, gdzie osoby wysokofunkcjonujące, które naprawdę chcą wyjść z uzależnienia, znajdą skuteczną pomoc. Był rok 2017 i każda z nas miała już wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu firmy, jak również w pracy z ludźmi. Postanowiłyśmy założyć ośrodek, w którym wykorzystując nasze doświadczenia, kompetencje i kwalifikacje będziemy mogły pomóc naszym klientom wyjść z uzależnienia i jednocześnie wesprzeć ich w dokonaniu transformacji.
POZNAJ naszą ofertę
Nasza misja
Naszą misją stała się pomoc wysoko funkcjonującym osobom
w wyjściu z uzależnienia i powrocie do pełni życia. Naszym celem jest, aby nasi klienci odzyskali kontrolę i sprawczość we własnym życiu. By uwolnili się od destrukcyjnych schematów postępowania, dotarli do swojego potencjału i zbudowali mocne fundamenty nowej rzeczywistości, w której mogą czuć się szczęśliwi. Na trzeźwo.
Udało nam się zebrać wspaniały i kompetentny zespół pracowników i osób współpracujących, którym nie jest obojętny los i cierpienie drugiego człowieka. Niektórzy z naszych terapeutów sami przechodzili proces wyjścia z uzależnienia.
Razem stworzyliśmy miejsce, w którym nasi podopieczni mogą skorzystać ze spójnej, kompleksowej oferty zawierającej terapię, wsparcie farmakologiczne oraz wsparcie post – terapeutyczne online po wyjściu z Ośrodka.
Do tej pory w naszym autorskim programie terapeutycznym wzięło udział ponad 1000 klientów i ta liczba wciąż rośnie.
ZADZWOŃ DO NAS
+48 887 029 952
poznaj nasz zespół
Agnieszka Wódkowska
Magdalena Sokół
Dr Marek Pyskło
Monika Lulińska
Patrycja Kowalska
Małgorzata Górczyńska
Arek Zacharski
Piotr Schutta
Violetta Szczepańska
SKĄD SIĘ WZIĘŁA NAZWA „NEFO”
„Bycie trzeźwym, nie odurzonym, mieć jasny umysł” – to główne znaczenia greckiego czasownika „nefo”. Nie przypadkowo wybraliśmy właśnie to słowo, aby reprezentowało miejsce, które tworzymy. Nasz Ośrodek powstał z pasji i chęci niesienia pomocy osobom uzależnionym, dlatego jego nazwa musiała odzwierciedlać to w stu procentach.
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkiej determinacji wymaga wyjście z nałogu. Dlatego w NEFO pomagamy naszym klientom nie tylko wyjść z uzależnienia, ale też odkryć i wzmocnić siebie oraz zbudować silne nawyki trzeźwości.
Dzięki naszemu autorskiemu programowi terapeutycznemu staniesz się NEFO, czyli będziesz mieć trzeźwy, jasny umysł. Wrócisz do pełni swoich możliwości, odzyskasz sprawczość i kontrolę, poczujesz swoją moc oraz nadasz nowy sens swojemu życiu.
ZAPISZ SIĘ NA TERAPIĘ JUŻ DZIŚ!
+48 887 029 952
Sprawdź, czy jesteś uzależniony
Agnieszka Wódkowska
Współzałożycielka i współwłaścicielka Ośrodka Terapii Uzależnień Nefo
Specjalista Organizacji i Zarządzania, absolwentka studiów magisterskich o specjalności Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zdobyła też tytuł zawodowy pracownika socjalnego w 2007 roku, gdzie ukończyła Szkołę Pracowników Służb Społecznych w Zespole Szkół Społecznych w Toruniu.
Od kilku lat aktywnie uczestniczy w organizowaniu projektów dotyczących działalności sfery publicznej. Stworzyła grupę projektową o nazwie „Uśmiech dziecka”, gdzie głównym celem jest rozwijanie zainteresowań dzieci w wieku szkolnym, uczęszczających do Świetlicy Środowiskowej, poprzez organizowanie im aktywnego spędzania czasu. Wolontariuszka w wielu fundacjach.
Od 2016 roku terapeuta uzależnień, instruktor w trakcie certyfikacji. Pracuje z osobami uzależnionymi i ich rodzinami. Prowadzi zajęcia indywidualne oraz grupy terapeutyczne. Posiada również doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej w sesjach on-line grupowych i indywidualnych.
Z wielką pasją poszukuje takiego podejścia do terapii, które pozwoli pacjentowi, w dość krótkim czasie dotrzeć do źródła problemu, zrozumieć i uwolnić emocjonalne ciężary po to, aby klient mógł podjąć zaangażowane działanie w kierunku zmiany. W tym celu podjęła i ukończyła wiele szkoleń, które pozwoliły jej spojrzeć z różnych perspektyw na problem uzależnienia.
W 2021 roku podjęła szkolenie z zakresu Psychotraumatologii Praktycznej w podejściu psychodynamicznym i psychoanalitycznym, organizowane przez Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku we współpracy z Instytutem Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium oraz dr Alfredem Walterem.
W 2021 roku uzyskała certyfikat w zakresie Terapii i Coachingu Akceptacji i Zaangażowania – Acceptance and Commitment Therapy. Certyfikat ten uprawnia do pracy terapeutycznej i coachingowej z klientem w tym modelu.
W 2022 roku otrzymała Certyfikat Instytutu IFS, potwierdzający odbycie szkolenia w modelu terapeutycznym Internal Family Systems. Tym samym uzyskała tytuł Praktyka IFS w procesie certyfikacji. IFS – w skrócie Internal Family Systems, w tłumaczeniu na język polski oznacza System Wewnętrznej Rodziny. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się modeli psychoterapeutycznych na świecie.
„Często i bardzo chętnie sięgam po ten model pracy. Widzę wielkie możliwości w terapii w tym nurcie. Pacjenci uczą się budować relację ze swoimi wewnętrznymi częściami, zaczynają rozumieć swoje zachowanie i podejmowane decyzje. Jest to praca na bardzo głębokim poziomie, ale w konsekwencji bardzo transformująca i satysfakcjonująca. Klienci z którymi pracuję tym modelem podają, że jest to dla nich niezwykłe doświadczenie”.
Cechuje ją wielka wrażliwość i empatia. Praca z drugim człowiekiem jest dla niej wyzwaniem a jednocześnie wielkim zaszczytem.
Magdalena Sokół
Współzałożycielka i współwłaścicielka Ośrodka Terapii Uzależnień Nefo
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku finanse i bankowość na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz Podyplomowych Studiów na kierunku Rachunkowość Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Jestem Coachem ACT – to coaching w Modelu Akceptacji i Zaangażowania- oraz certyfikowanym przez Polską Akademię NLP Praktykiem oraz Masterem NLP. Również Praktykiem Nowego Kodu NLP. Posiadam pełne kompetencje oraz umiejętności w zakresie prowadzenia Programu Inner Power.
Obecnie studiuję Psychotraumatologię Praktyczną w podejściu psychodynamicznym i psychoanalitycznym.
W moich najbliższych planach znajdują się kolejne treningi coachingowe i trenerskie.
Systematycznie uczestniczę w warsztatach i kręgach kobiet.
Jestem entuzjastką świadomego rozwoju wewnętrznego prowadzącego do transformacji niewspierających wewnętrznych programów i przekonań. Lubię poznawać ludzi i czerpię ogromną radość z relacji z nimi. W wolnym czasie praktykuję jogę i trenuję taniec orientalny. Kocham leśne wędrówki i kontakt z naturą.
W Ośrodku Terapii Uzależnień zajmuję się sprawami administracyjnymi, organizacyjnymi, związanymi z prowadzeniem Ośrodka. Koordynuję działania związane z przyjmowaniem pacjentów na terapię.
Dr Marek Pyskło
Lekarz psychiatra
Jestem lekarzem, praktykuję od 1997 roku. Doświadczenie w pracy z Pacjentami zdobywałem dzięki pracy między innymi w Klinice Psychiatrii Akademii Medycznej w Bydgoszczy, Specjalistycznym Szpitalu Psychiatrycznym w Świeciu, Poradni Zdrowia Psychicznego w Brodnicy.
W każdym miesiącu konsultuję pacjentów z różnymi problemami związanymi z ich samopoczuciem i zdrowiem psychicznym. Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń psychicznych u osób dorosłych, a dla uzyskania możliwie najlepszych wyników terapii – nieustannie współpracuję z psychologami, psychoterapeutami oraz lekarzami innych specjalizacji, tak aby pomóc każdemu pacjentowi jak najlepiej. Swoją wiedzę wzbogacam udziałem w konferencjach psychiatrycznych, szkoleniach z zakresu orzecznictwa lekarskiego, ale też z bioetyki czy prawa medycznego.
Posiadam uprawnienia do wystawiania recept na leki refundowane (NFZ) oraz zwolnień lekarskich ZUS-ZLA (L4).
Agata Dwojacka
Certyfikowana Specjalistka Psychoterapii Uzależnień, nr certyfikatu SP/1499/2018
Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych z Psychotraumatologii na Uniwersytecie Gdańskim. Pani Agata stawia na rozwój w swojej pracy, by móc efektywnej współpracować z osobami, które potrzebują zmiany – posiada certyfikat animatora profilaktyki oraz ukończyła szereg szkoleń w tym z Dialogu Motywującego w PTDM. W ramach wolontariatu współpracowała z Młodzieżowym Ośrodkiem Terapeutycznym, gdzie mogła poznać problemy współczesnej młodzieży. Aktualnie prowadzi terapie w NEFO, a od 2017 roku współpracuje z Pacjentami w ośrodku z terapią długoterminową. Jej celem podczas terapii oraz zajęć tematycznych jest wywoływanie u odbiorcy chęci poznania siebie bez nałogu i dokonania zmian w swoim życiu, aby stać się szczęśliwym człowiekiem. Cechuje ją empatia oraz indywidualne podejście do człowieka. Jest otwarta na problemy innych i z zainteresowaniem oferuje chęć pomocy.
O swojej pasji Agata Dwojacka opowiada w następujący sposób:
“Nie będę mówiła, że zawód terapeuty to spełnienie moich marzeń, bo tak nie było. Jednak teraz z biegiem czasu nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego. Mówią, że praca powinna być też pasją…. I szczerze przyznam, że chyba tak się u mnie dzieje! Pacjenci poznają siebie a ja siebie. Terapia dla mnie to nie nałóg, to rozwój! A ja lubię się rozwijać. Każdy dzień jest inny. Przyznaję też, że jestem wampirem energetycznym! Daję, ale też i biorę od moich pacjentów. To dzięki nim stale poszukuję nowych sposobów dających im możliwość odkrywania siebie. Najcenniejszą rzeczą dla mnie jest wspieranie rozwoju uczestników zajęć. Fascynujące jest jak przy stworzeniu sprzyjających, bezpiecznych warunków człowiek może dokonać wglądu w siebie, odkryć swoje potrzeby, pasje i podążać za ich realizacją, wie czego chce od życia – to właśnie jest dla mnie motywacją do działania. Uwielbiam przyglądać się jak człowiek przełamuje własne wewnętrzne bariery. Sama też to robię biegając, do czego zachęcam moich pacjentów. A po dyżurze, by móc się wyciszyć sięgam po szydełko… to druga moja pasja!”
Paweł Wasiluk
Certyfikowany Psychoterapeuta Uzależnień, nr certyfikatu: SP/0854/2013, socjolog
Absolwent Wydziału Historii na UMCS w Lublinie. Ukończył studia socjologiczne na UR w Rzeszowie oraz studia podyplomowe na kierunku ,,Psychoterapia i profilaktyka uzależnień’’ na KUL w Lublinie.
Aby skuteczniej pomagać osobom uzależnionym uczestniczył w szkoleniach z Dialogu Motywującego, pracy z oporem oraz logoterapii. Pracę zawodową zaczynał w 2000 roku, po ukończonej własnej terapii uzależnień w ośrodku długoterminowym.
Pracował z młodymi dorosłymi uzależnionymi od narkotyków. Następnie przez 10 lat pracował w ośrodku ośmiotygodniowym, prowadząc terapię osób uzależnionych od alkoholu i hazardu. Równolegle, przez półtora roku prowadził terapię w Poradni Uzależnień, gdzie pracował z uzależnieniami behawioralnymi – z młodzieżą uzależnioną od gier komputerowych i internetu oraz z dorosłymi mężczyznami uzależnionymi od seksu i pornografii. Ponadto, zdobył doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami w nawrocie uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków.
Obecnie pracuje w Ośrodku Terapii Uzależnień Nefo, prowadząc terapię zarówno w grupach, jak i sesje indywidualne, a także sesje dla osób współuzależnionych i bliskich. Ponadto jest jednym z prowadzących program terapeutyczny Nefo Online®
W pracy zawodowej priorytetem jest dla niego uważne słuchanie Pacjenta, by skutecznie pomagać w rozumieniu swojej choroby, ale też rozumieniu samego siebie ze swoimi zasobami i tym co potrzebuje on zmienić. Jako osoba uzależniona z długim okresem trzeźwienia wykazuje się dużym zrozumieniem i akceptacją dla trudności z jakimi mierzy się osoba wychodząca z uzależnienia. Na podstawie swoich własnych trudnych doświadczeń pokazuje jak dużą wartością jest trzeźwienie.
O swojej pracy sam mówi tak:
,,Zostałem terapeutą trochę przypadkiem, choć z dzisiejszej perspektywy myślę, że w życiu nie ma przypadków i że jest to moja droga. Po skończonej własnej terapii chciałem uczyć historii w szkole, ale lider Stowarzyszenia, w którym się leczyłem zaproponował mi pracę w ośrodku. Zostałem tam 10 lat. Bardzo lubiłem pracę z leczącymi się tam chłopakami. Ważnym dla mnie było to, żeby uczyć ich uczciwej pracy i trzeźwych relacji z ludźmi. Wspólnie uprawialiśmy sport, jeździliśmy na spływy kajakowe, które organizowałem. Ale też bardzo istotnym było dla mnie, żeby wzmacniać ich mocne strony i wsłuchiwać się w ich potrzeby, gdyż często byli to chłopcy niedocenieni i niewysłuchani.
W swojej pracy zawsze kładę nacisk na motywowanie do dalszej terapii poprzez zobaczenie destrukcji nałogu w wielu obszarach życia, rozumienie czym jest głód nałogowy. Buduję świadomość dotyczącą specyfiki choroby uzależnieniowej jaką są nawroty. Pracuję na poziomie pogłębionym z rozpoznawaniem przyczyn nawrotu, w zakresie przepracowywania trudnych emocji i problemów.
Mam duży szacunek dla ludzi. Służę im swoją pracą oraz moim doświadczeniem. Bardzo ciekawi mnie każdy człowiek i ważne dla mnie jest wsłuchanie się w jego prawdziwe potrzeby oraz pomoc odkrywaniu jego własnego potencjału.
Interesuję się sportem, literaturą historyczną i sensacyjną oraz rozwojem osobistym. Wolny czas aktywnie spędzam wspólnie z moimi dziećmi. Bierzemy udział w spływach kajakowych i wycieczkach rowerowych.”
Monika Lulińska
Certyfikowana Specjalistka Psychoterapii Uzależnień, nr certyfikatu 1843, pedagog o specjalności resocjalizacja
Posiada certyfikat Terapeuty Motywującego nadany przez Polskie Towarzystwo Terapii Motywującej. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując m.in. w Odwykowo- Psychiatrycznym Ośrodku Leczniczym w Inowrocławiu gdzie prowadziła sesje indywidualne i grupowe dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Koordynowała organizację tzw. turnusów terapeutycznych dla kobiet będących w związku z osobą uzależnioną. W trakcie ich realizowała autorskie programy terapeutyczne mające na celu m.in. odkrywanie własnej kobiecości, budowanie poczucia własnej wartości oraz kształtowanie umiejętności konstruktywnego wyrażania emocji. Pracując w Miejskim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Toruniu ( z działem Izba Wytrzeźwień ) prowadziła spotkania indywidualne z pacjentami uzależnionymi motywujące do podjęcia terapii i wprowadzenia zmian w swoim życiu. Stworzyła program zajęć profilaktycznych w ramach organizowanej Kampanii Społecznej “CEL → ŻYCIE. Dopalaczom mówię STOP”. Prowadziła zajęcia psychoedukacyjne dla skazanych przebywających w Areszcie Śledczym w Toruniu. Współpracowała z Bydgoskim Ośrodkiem Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki.
Pracuje zgodnie z ideą Ducha Dialogu Motywującego opartego na wzajemnej współpracy z pacjentem, wydobywania jego motywacji wewnętrznej i dążenia do wdrożenia określonych przez niego zmian. Kieruje się zasadą empatii i szacunku do pacjenta, z nastawieniem na poszukiwanie jego zasobów pomocnych w radzeniu sobie w obecnej sytuacji życiowej i wzmocnienia jego poczucia własnej sprawczości. Cechuje ją otwartość, wrażliwość i troska.
Swoim doświadczeniem zawodowym dzieli się również na łamach pisma terapeutycznego ,,Terapia Uzależnienia i Współuzależnienia”. Jej autorskie artykuły można przeczytać na stronie tuiw.pl (nr 1/2019; nr 5/2019; nr 1/2020).
Patrycja Kowalska
Psychoterapeutka uzależnień w procesie certyfikacji, pedagog
Absolwentka studiów o specjalności pedagogika społeczna oraz profilaktyka uzależnień. Prowadzi psychoterapię uzależnień dla dorosłych i młodzieży. Pracuje w kontakcie indywidualnym oraz z grupami terapeutycznymi. Zajmuje się osobami z rodzin dotkniętych uzależnieniem – DDA, współuzależnieniem. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla dorosłych i młodzieży. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
“W mojej pracy ważne jest dla mnie podążanie za pacjentem, towarzyszenie mu w zmianie. Jestem osobą otwartą, ciekawą ludzi, empatyczną. Z zamiłowania miłośniczka biegania i wędrówek górskich. Lubię aktywnie spędzać czas, ale cenię sobie też chwilę spędzone z książką.”
Łukasz Tchórzewski
Certyfikowany muzykoterapeuta oraz praktyk masażu dźwiękiem wg metody Petera Hessa
Absolwent studiów magisterskich na kierunku komunikacja społeczna na Uniwersytecie Warszawskim. Muzyk, autor tekstów, dziennikarz. Certyfikowany edukator diabetologiczny. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych na kierunku: terapia uzależnień. Influencer trzeźwościowy znany jako Alkoholik z Tiktoka. Prowadzi kanały w mediach społecznościowych, na których opowiada o swojej drodze do trzeźwości i doświadczeniach z nią związanych, motywując tym wiele osób do zadbania o siebie i podjęcia leczenia. Filmy Łukasza wyświetlone zostały kilkanaście milionów razy, a jego profile obserwuje około 100 tysięcy osób i liczby te stale rosną.
”W NEFO prowadzę warsztaty muzykoterapeutyczne pozwalające naszym pacjentom uzyskać stan głębokiej relaksacji i medytacji. Pomaga to uczestnikom terapii otworzyć się i odblokować, zdjąć pewne wewnętrzne bariery utrudniające skuteczną terapię. Zajęcia muzyczne łączę z komunikacyjnymi, gdzie wspólnie dyskutujemy o naszym stanie i emocjach. Jako osoba uzależniona, po terapii, aktywnie działająca we wspólnocie AA, buduję z naszymi pacjentami partnerską więź, tożsamą ze wspólnymi doświadczeniami jakie przyniósł NAM nałóg. Autorskimi metodami motywuję do trzeźwego, dobrego życia.”
Piotr Schutta
Prowadzący warsztaty bębniarskie
Wykładowca Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, reportażysta, reporter prasowy z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziennikarstwie. Z wykształcenia magister pedagogiki specjalnej (specjalność resocjalizacja) po Uniwersytecie Wrocławskim.
Pasjonat bębnów zachodnioafrykańskich, na których gra od kilku lat. Prowadzi warsztaty dla dorosłych i dla dzieci. Ukończył kursy instruktorskie z metodyki nauki gry na djembe i dun-dunach i szkoli się nadal, doskonaląc swój warsztat perkusjonalisty.
Autor realizowanej w 2018 roku akcji „Bydgoszcz czuje rytm”, finansowanej w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Bydgoszczy. Organizator warsztatów i akcji ulicznych w ramach bydgoskiego Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego „Drums Fusion”.
Od dwóch lat prowadzi cykliczne warsztaty bębniarskie „Djembe na salonach” w Pałacu Ostromecko; wykorzystuje bębny również w pracy z dorosłymi niedostosowanymi społecznie w ramach programu penitencjarnego dla skazanych „Poczuj swój rytm”, realizowanego w zakładach karnych okręgu bydgoskiego; prowadzi także terapię zajęciową z użyciem bębnów, adresowaną do seniorów i osób niepełnosprawnych w domach dziennego pobytu na terenie Bydgoszczy.
Mariusz Pietrzak
Nauczyciel prowadzący Centrum Tai Chi i Qi Gong
Uczeń Tomasza Nowakowskiego artysty i nauczyciela Tai Chi, członka Narodowej Federacji Tai Chi Chuan Republiki Taiwanu.
Absolwent pedagogiki rewalidacyjnej na Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku.
Sztuką Tai Chi zajmuje się od 1991 roku, pracując z dwoma stylami: Yang i (od 1993r) San Feng Tai Ki Kung – unikalnym, mało znanym stylem Tai Chi z południowych Chin w interpretacji mistrza Ming Wong C.Y. Od 1993 roku organizuje i prowadzi zajęcia i warsztaty Tai Chi popularyzując i przybliżając tą piękną i praktyczną sztukę. Obecnie uczy Tai Chi prowadząc regularne zajęcia cotygodniowe, seminaria weekendowe w Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie. W swojej praktyce koncentruje się na pracy z zasadami Tai Chi oraz ich praktycznym wykorzystaniu w codziennym życiu do budowania wewnętrznej równowagi, zdrowia, otwartości umysłu i własnego rozwoju. Utrzymuje stały, systematyczny kontakt ze swoim nauczycielem Tomaszem Nowakowskim, ponieważ bezpośredni przekaz jest podstawą pracy i zrozumienia w sztuce Tai Chi.
Arek Zacharski
Instruktor piłki nożnej, ręcznej i koszykówki. Terapeuta integracji sensorycznej oraz ratownik WOPR
Absolwent akademii wychowania fizycznego w Gdańsku , nauczyciel ,
wychowawca i trener dzieci i młodzieży z długoletnim stażem.
“W Ośrodku Nefo dbam o zdrowie psychiczne i fizyczne pacjentów
poprzez sport i rekreację: zajęcia na basenie, w siłowni, kręgielni a także organizując spływy kajakowe, spacery, nordic walking, turnieje tenisa stołowego.”
Violetta Szczepańska
Magister pielęgniarstwa z wieloletnim stażem oraz doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi
Regularnie poszerza swoją wiedzę medyczną poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach.
Jest osobą sumienną i empatyczną. W swojej pracy wykazuje się profesjonalizmem, a dobro pacjenta stawia zawsze na pierwszym miejscu. Zapewnia przyjazną i miłą atmosferę podczas przyjęć i bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów. Szacunek dla drugiego człowieka, zrozumienie dla jego trudności oraz spokój, którym emanuje, pozwalają nawiązywać pozytywne, pełne zaufania relacje z pacjentami
MAŁGORZATA GÓRCZYŃSKA
Certyfikowana Specjalistka Psychoterapii Uzależnień, nr certyfikatu SP/2075/N/2023, pedagog
Absolwentka studiów magisterskich z pedagogiki ogólnej oraz studiów podyplomowych z matematyki. Uczestniczka szkoleń dla psychologów i psychoterapeutów przydatnych w pracy z osobami uzależnionymi – „Jak pracować z pacjentem z narcystycznym zaburzeniem osobowości” oraz ” Osobowość borderline. Postępowanie diagnostyczne i podstawowe interwencje terapeutyczne”. Pomaga osobom uzależnionym, współuzależnionym oraz DDA/DDD.
„Doświadczenie zawodowe zdobywałam i nadal zdobywam w publicznych oddziałach i poradniach leczenia uzależnień oraz placówkach prywatnych. Praca z osobami uzależnionymi pokazała mi, że zawód psychoterapeuty jest moją pasją w której pragnę nieustannie podnosić swoje kwalifikacje oraz zdobywać coraz większe doświadczenie. W ośrodku NEFO prowadzę psychoterapię grupową i indywidualną osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz osób cierpiących na uzależnienia behawioralne. W mojej pracy kieruję się podejściem humanistycznym. Wsłuchuję się w uczucia i potrzeby drugiego człowieka. Uważam, że ważną rolę odgrywa zbudowanie zdrowej, bezpiecznej relacji terapeutycznej. Wierzę, że człowiek może się zmienić w warunkach zrozumienia, akceptacji i szacunku. W wolnym czasie uwielbiam podróżować, poznawać nowe miejsca, kultury, tradycje i smaki. Na co dzień wiele radości przynosi mi praca w ogródku i bieganie.”