TOK FM Życie z nałogiem: Jak to jest z tymi grami?

Podcast_ Jak to jest z tymi grami

Nowe gry są tworzone w zupełnie inny sposób niż te z lat 80. czy 90. Obecnie większość z nich działa w trybie online w czasie rzeczywistym. Twórcy gier starają się działać w taki sposób, aby przyciągać uwagę graczy na jak najdłuższy czas. Gry projektuje się tak, aby osoba prawie nie odchodziła od monitora komputera czy ekranu smartfona. Według raportu „Granie na ekranie” 38,5% uczniów przyznało, że gra w gry cyfrowe. 16,4% uważa granie za swoją najważniejszą pasje życiową. Nie oznacza to jednak, że granie zawsze jest objawem uzależnienia.
Jakie czynniki powodują, że przywiązujemy się do gier? Kto należy do grupy najbardziej narażonej na wpływy nowych technologii?
O tym, jak to jest z uzależnieniem od gier wideo, w rozmowie z Zuzanną Piechowicz, opowiada gość odcinka dr Maciej Dębski z fundacji „Dbam o mój zasięg”, pracujący naukowo na Uniwersytecie Gdańskim.

Posłuchaj również:

KONIEC TERAPII W OŚRODKU UZALEŻNIEŃ I CO DALEJ?

KONIEC TERAPII W OŚRODKU UZALEŻNIEŃ I CO DALEJ?

Dla każdego pacjenta pobyt w ośrodku terapii uzależnień w pewnym momencie się kończy. Powrót do domu, do osób bliskich, znajomych i przyjaciół, do środowiska w którym się funkcjonowało przed terapią może być bardzo trudny.W kolejnym odcinku cyklu podcastów radia TOK...