fbpx

#PROFESJONALNA_POMOC

Jak sobie poradzić, gdy sobie nie radzisz?

Głęboko wierzymy w ludzi, jednak statystyki są jednoznaczne: niewiele osób potrafi wyjść z choroby alkoholowej i z innych uzależnień samodzielnie. Jeżeli próbowałeś lub próbowałaś już poradzić sobie z takim problemem lub znasz osobę, która cierpi z tego powodu - skontaktuj się z nami - pomaganiem zajmujemy się zawodowo.

W Ośrodku Terapi Uzależnień NEFO pracujemy na autorskim programie terapii, stworzonym przez zespół profesjonalistów złożonych ze specjalistów psychoterapi uzależnień, psychoterapeutów, lekarzy i psychologów.

Jako eksperci od terapii uzależnień, przygotowaliśmy program terapii opracowując go w nurcie behawioralno - poznawczym z elementami koncepcji humanistyczno - egzystencjalnej, psychoterapii systemowej jak i dialogu motywującego.

Akcentujemy także podejście psychoterapeutyczne Miltona Ericksona oraz wplecione są pewne idee i rozwiązania z modelu terapii BSFT (Terapia Krótkoterminowa Skoncentrowana na Rozwiązaniu).

U nas każdego pacjenta traktuje się w sposób wyjątkowy dostosowując terapię do konkretnej osoby. W ośrodku panuje zasada pełnej dyskrecji.

#EKIPA_NEFO

Wyróżnia nas pasja działania

Jesteśmy dobrze zgraną ekipą, która z autentyczną pasją pomaga ludziom. Poznaj nas bliżej.

Nasz zespół terapeutyczny ma charakter interdyscyplinarny i składa się z psychoterapeutów, specjalistów terapii uzależnień, instruktorów terapii uzależnień, sport-terapeutów, psychologów, lekarzy różnych specjalności, pielęgniarek. Zatrudniamy również osoby do celów administracyjnych. Współpracujemy z wieloma placówkami, firmami i osobami fizycznymi, które z otwartym sercem patrzą na los drugiego człowieka.

Agnieszka Wódkowska i Magdalena Sokół - założycielki Ośrodka:
Jesteśmy siostrami, które razem założyły i prowadzą Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO Sp. z o.o. Mamy kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu firmy, kierowaniu zespołem oraz umiejętności myślenia strategicznego. Sformułowałyśmy misję oraz wizję naszego Ośrodka tak, aby była ona zgodna z naszymi wartościami. Motyw przewodni jaki nam przyświeca, to gotowość do niesienia pomocy osobom uzależnionym, uwolnienie ich od cierpienia, przyniesienie ulgi im oraz ich rodzinom, umożliwienie im wyjścia z labiryntu uzależnień, odzyskanie wolności. Udało nam się zebrać wspaniały i kompetentny zespół pracowników i osób współpracujących, którym nie jest obcy los i cierpienie drugiego człowieka. Zespół ten mocno zaangażował się w proces formułowania celów oraz misji i razem stworzyliśmy optymalne warunki dla pobytu pacjenta w ośrodku i przeprowadzenia procesu leczenia.

POZNAJ NASZYCH LUDZI:

Martyna Cegłowska

Psycholog, absolwentka jednolitych studiów magisterskich o specjalności Psychologia Kliniczna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Terapeuta uzależnień, specjalista w trakcie procesu certyfikacji. Ukończyła podyplomowe studia w zakresie przygotowania pedagogicznego....

Agnieszka Wódkowska

Specjalista w Organizacji i Zarządzaniu, absolwentka studiów magisterskich o specjalności Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu....

Magdalena Sokół

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku finanse i bankowość na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Absolwentka Studium Podologicznego CLARENA w Warszawie. Właściciel i prowadząca gabinet podologiczny Podo-Centrum we Włocławku....

Dr Marek Pyskło

Jestem lekarzem, praktykuję od 1997 roku. Doświadczenie w pracy z Pacjentami zdobywałem dzięki pracy między innymi w Klinice Psychiatrii Akademii Medycznej w Bydgoszczy, Specjalistycznym Szpitalu Psychiatrycznym w Świeciu, Poradni Zdrowia Psychicznego w Brodnicy,

Dr Jerzy Aleksander

Lekarz medycyny, właściciel firmy Ars-Medica, w ramach której od 2006 roku jest założycielem i prowadzącym m.in. Dom Pomocy Społecznej oraz placówkę opiekuńczo- leczniczą. Jest lekarzem współpracującym z naszym ośrodkiem terapii ....

Mariusz Kapłoniak

Praktyk uważności, trener Mindfulness, student ostatniego roku Studium Nauczycielskiego Mindfulness Based Stress Reduction (redukcji stresu opartej na uważności), zorganizowanego przez Institute for Mindfulness based Approaches i Fundację Polski ....

Amadeusz

Jestem neofitą, czyli osobą, która sama przeszła proces terapeutyczny. W Ośrodku Nefo działam jako wolontariusz, pomagając nowo przyjętym pacjentom w zaklimatyzowaniu się do nowej sytuacji. Dzielę się swoim doświadczeniem w wychodzeniu z uzależnienia...

Jarek Kaczmarek

Absolwent psychologii (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych i psychologia zdrowia i choroby) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie certyfikacji. Pracuje w hostelu dla osób uzależnionych oraz w Poradni Leczenia Uzależnień.

#OFERTA_POMOCY

Czego możesz oczekiwać u nas?

W Ośrodku Terapii Uzależnień NEFO panuje przyjazna, miła, ciepła atmosfera. Pacjenci mają poczucie pełnej akceptacji i bezpieczeństwa.

W tak komfortowym klimacie panującym w Ośrodku, bez pośpiechu i bez stresu zajmiemy się twoim problemem. Terapia dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wykorzystywane są w terapii różne nurty, metody, techniki oraz narzędzia. Terapia prowadzona jest indywidualnie oraz w niewielkich grupach, dostosowanych do poziomu zaawansowania leczenia i kierowana jest przez specjalistów.

DIAGNOZUJEMY I LECZYMY:

UZALEŻNIENIA
OD ŚRODKÓW PSYCHOAKTYWNYCH

od alkoholu
od narkotyków
od leków
od nikotyny

UZALEŻNIENIA
BEHAWIORALNE NP.:

od hazardu
od internetu
od gier komputerowych
od zakupów
pracoholizm

Pracujemy nad zapobieganiem nawrotom w uzależnieniach,
a także prowadzimy terapię osób współuzależnionych, terapię par oraz terapię rodzin.

DETOKSYKACJA

W niektórych przypadkach, przed właściwą terapią uzależnienia od środków psychoaktywnych oferujemy przeprowadzenie pełnej detoksykacji organizmu

Detoksykacja prowadzona jest pod nadzorem lekarza specjalisty, a pacjent jest pod całodobową kontrolą. Czas trwania procesu detoksykacji uzależniony jest od stopnia nasilenia objawów Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego (AZA):
- detoksykacja tradycyjna – od 6 do 10 dób
- detoksykacja krótka – od 3 do 5 dób
- detoksykacja ultrakrótka – od 3 dni

ETAPY LECZENIA W OŚRODKU

Leczenie w Ośrodku Terapii uzależnień NEFO Sp. z o.o. jest stacjonarne (całodobowe) i dzieli się na trzy zasadnicze etapy:

1. Etap Wstępny. Jest to etap, w którym pacjent zapoznaje się z wszelkimi zasadami panującymi w Ośrodku, klimatyzuje się, podejmuje decyzje na dalsze leczenie
2. Etap Motywacyjny. Na tym etapie pacjent dostrzega problem oraz wartości jakie są możliwe w wyniku zmiany. Pacjent angażuje się w zmianę.
3. Etap Intensywny to etap lepszego zrozumienia siebie, refleksji, introspekcji. Pacjent widzi i rozumie przyczyny własnych problemów. Poza tym, na tym etapie pacjent przygotowuje się do zmiany poprzez wprowadzanie nowych sposobów funkcjonowania.

Leczenie w Ośrodku zaprojektowane jest na okres od 4 do 8 tygodni.

FORMY LECZENNIA I REHABILITACJI PACJENTÓW W OŚRODKU

Nasz ośrodek jest placówką stacjonarną. Prowadzimy intensywny program terapii dla osób uzależnionych, dostosowany indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Metody i techniki terapeutyczne są skutecznie dobierane do każdego z nich.

Naszym pacjentom oferujemy między innymi:
- Psychoterapię indywidualną
- Psychoterapię grupową
- Treningi zachowań i umiejętności
- Leczenie medyczne (farmakologiczne) wspierające i wzmacniające psychoterapię
- Korzystanie z opieki medycznej, porady lekarskiej - psychiatry, neurologa, lekarza pierwszego kontaktu i innych
- Treningi relaksacyjne (medytacje) w niewielkich grupach, stosowane w ośrodku jako forma terapi leczniczej, oraz:
- Treningi uważności wzorowane na technikach medytacji mindfulness, czyli wpływu umysłu na ciało i zdrowie - metoda umożliwiająca świadomą zmianę nawyków i reakcji wspierające i wzmacniające psychoterapię:
- Sport terapię - terapię przez sport dla zdrowia jako doskonałe dopełnienie Terapii
- Rehabilitację medyczną z rehabilitantem
- Filmoterapię

Poza tym proponujemy - Uczestnictwo w mitingach grup AA oraz AN
- Pracę z całymi rodzinami
- Terapię osób współuzależnionych

Pacjenci w czasie wolnym, w formie wypoczynku i rekreacji, każdego dnia mogą korzystać z:
- Sauny
- Sali bilardowej
- Świetlicy
- Spacerów w lesie i nad jeziorem
- Biblioteki

#GALERIA

Bo ważne jest zarówno "z kim?" jak i "gdzie?"

W Ośrodku Terapii Uzależnień NEFO panuje przyjazna, miła, ciepła atmosfera. Pacjenci mają poczucie pełnej akceptacji i bezpieczeństwa.

Terapii pomaga miejsce, w którym położony jest Ośrodek. Jest to miejsce bajeczne, ciche i spokojne, które sprzyja uporządkowaniu myśli. Położone w przepięknej okolicy Brodnickiego Parku Krajobrazowego. W zasięgu ręki znajduje się las i jezioro. Miejsce jest bardzo urokliwe.

Z naszej terapii w Ośrodku i Poradni korzysta wiele osób piastujących wysokie stanowiska. Wybierają nas ze względu na wyspecjalizowaną kadrę, wysokiej jakości usługi, renomę Ośrodka, piękną oko licę oraz pełną dyskrecję.

Szanujemy prywatność naszych pacjentów i dlatego gwarantujemy im pełną anonimowość i dyskrecję. Nasi pacjenci nie figurują w żadnych rejestrach osób uzależnionych. Atutem naszego Ośrodka jest panująca w nim miła, rodzina atmosfera, wszyscy są do siebie przyjaźnie nastawieni.

#GOTOWY_DO_KONTAKTU?

Pomożemy w podjęciu decyzji

Zdajemy sobie sprawę z tego, że podjęcie dobrej decyzji o terapii uzależnienia nie jest łatwe, dlatego chętnie pomożemy w przejściu przez ten proces. Kto skorzysta z tej oferty?

- Osoby uzależnione od środków psychoaktywnych,
- Osoby uzależnione behawioralnie,
- Rodzina, przyjaciele i znajomi takich osób,
- Potrzebujący detoksykacji organizmu,
- Ludzie, którzy zastanawiają się, czy tego typu terapia jest dla nich, czy nie jest.

Nie zwlekaj. Czy uzależnienie już do tej pory nie wyrządziło wystarczającej ilości szkód Tobie lub Twoim bliskim? Zostaw kontakt do siebie teraz, a odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

#SZYBKIKONTAKT

Lepiej późno niż później

#WCIĄŻ_SIĘ_ZASTANAWIASZ?

Potencjał drzemie w każdym z nas

Ale nie każdy w pełni z niego korzysta. Czy chcesz, abyśmy pomogli Ci ponownie odkryć w sobie swój spokój i stabilizację życiową?

Nasz zespół terapeutyczny składa się ze specjalistów psychoterapii uzależnień, instruktorów terapii uzależnień, sport-terapeutów, psychoterapeutów, psychologów i lekarzy.

Jako zespół – mamy jasno określony wspólny cel, do którego dążymy. Charakteryzuje nas pełne i wzajemne zaangażowanie członków zespołu w wypełnianiu wspólnej misji. Jesteśmy elastyczni, kreatywni i twórczy. Jako grupa doceniamy informacje zwrotne. Wyróżnia nas umiejętność dobrej efektywnej współpracy oraz budowanie pozytywnego, przyjaznego klimatu w ośrodku. Kierujemy się dążeniem do osiągnięcia wewnętrznej harmonii, spokoju oraz poczucia bezpieczeństwa. Cechuje nas szacunek dla drugiego człowieka, akceptacja, tolerancja i chęć niesienia pomocy. To wszystko dzieje się w atmosferze szczerości, zaufania i otwartości. Dodatkową zaletą Ośrodka NEFO jest domowa kuchnia. Posiłki są przyrządzane na miejscu, a dieta dostosowana jest do potrzeb każdego pacjenta.

Dla osób ceniących sobie ruch, i uprawianie sportu mamy w Ośrodku rozbudowane centrum rekreacji. Codziennie prowadzone są zajęcia sportowe przez trenera personalnego, nauczyciela wychowania fizycznego, byłego reprezentanta Polski w piłce wodnej. W weekendy organizujemy wycieczki sportowe, np.: spływy kajakowe i inne aktywności.

Dlaczego warto współpracować właśnie z nami:
Przez cały czas będziesz pod opieką wyspecjalizowanej kadry, a jeśli tego potrzebujesz, to wystawimy Ci zwolnienie lekarskie na pobyt i leczenie w Ośrodku. Zapewnimy Ci komfortowe warunki leczenia i bliski kontakt z naturą. Twoja terapia będzie ściśle związana z uzależnieniem, a dodatkowo będzie przeplatana innymi aktywnościami, takimi jak:
- sport niwelujący stres i łagodzący napięcia,
- trening mindfulness rozwijający uważność w swoim codziennym życiu,
- medytacje i relaksacje,
- elementy jogi