Mindfulness

Z myślą o naszych podopiecznych , w celu zwiększenia efektywności prowadzonej przez nas  terapii, wprowadzamy do niej elementy treningu MINDFULNESS. Trening ten ma zastosowanie w zapobieganiu przyszłym nawrotom u osób uzależnionych, które utrzymują abstynencję lub potrzebują pomocy w jej utrzymaniu. Trening mindfulness – czyli rozwijanie uważności  – jest niezwykle pomocny do wczesnego rozpoznawania sytuacji wysokiego ryzyka , które związane są z emocjonalnymi wyzwalaczami. W efekcie- chodzi o wypracowanie metody, która może pomóc przerwać  nawykowy sposób reagowania na dane bodźce wewnętrzne i zewnętrzne, tj. przerwać zależność między negatywnym myśleniem i nastrojem a negatywnym zachowaniem – działaniem. W praktyce tej  będą miały zastosowanie także : medytacja, relaksacja oraz elementy jogi. 

Wprowadzenie praktyki mindfulness dla osób doświadczających depresji oraz dla osób z problemem uzależnienia, pomagające w zapobieganiu nawrotom – jest przykładem coraz częściej stosowanego w problemie uzależnień – holistycznego podejścia do pacjenta. 

Jeżeli jesteś w nagłej kryzysowej sytuacji lub też po prostu chciałbyś porozmawiać ze specjalistą na temat uzależnienia swojego lub bliskiej Ci osoby - zobacz, jak możemy Ci pomóc. Sprawdź teraz naszą ofertę: