Mindfulness

Mindfulness

Z myślą o naszych podopiecznych , w celu zwiększenia efektywności prowadzonej przez nas terapii, wprowadzamy do niej elementy treningu MINDFULNESS. Trening ten ma zastosowanie w zapobieganiu przyszłym nawrotom u osób uzależnionych, które utrzymują abstynencję lub potrzebują pomocy w jej utrzymaniu. Trening mindfulness – czyli rozwijanie uważności – jest niezwykle pomocny do wczesnego rozpoznawania sytuacji wysokiego ryzyka , które związane są z emocjonalnymi wyzwalaczami. W efekcie- chodzi o wypracowanie metody, która może pomóc przerwać nawykowy sposób reagowania na dane bodźce wewnętrzne i zewnętrzne, tj. przerwać zależność między negatywnym myśleniem i nastrojem a negatywnym zachowaniem – działaniem. W praktyce tej będą miały zastosowanie także : medytacja, relaksacja oraz elementy jogi.

Wprowadzenie praktyki mindfulness dla osób doświadczających depresji oraz dla osób z problemem uzależnienia, pomagające w zapobieganiu nawrotom – jest przykładem coraz częściej stosowanego w problemie uzależnień – holistycznego podejścia do pacjenta.

Jeżeli jesteś w nagłej kryzysowej sytuacji lub też po prostu chciałbyś porozmawiać ze specjalistą na temat uzależnienia swojego lub bliskiej Ci osoby - zobacz, jak możemy Ci pomóc. Sprawdź teraz naszą ofertę:

Zobacz naszą ofertę

Szybki Kontakt

Lepiej późno niż później

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoją rodzinę.
Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko.

NEFO

Naszą misją jest pomoc osobom uzależnionym i ich bliskim.

Dane Firmy

Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO Sp. z o o., pl. 11 Listopada 10, 87-600 Lipno, Sąd Rejonowy w Toruniu, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000718590