000000207706 Nasz numer w liście podmiotów leczniczych prowadzonych przez
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Blog

Prosty przepis na szczęście.

Prosty przepis na szczęście.

Na wstępie tego artykułu musi paść kluczowe pytanie – czym różni się człowiek szczęśliwy od nieszczęśliwego? Oraz czy istnieje wspólny mianownik łączący oba typy ludzi. Pierwsza odpowiedz, która się nasuwa, brzmi – nie! Każdy z nas jest innym człowiekiem, każdy z nas ma inne wartości, każdy ma inne cele. Jednak ludzi szczęśliwych łączy jeden ważny aspekt, natomiast tacy ludzie potrafią dostrzegać pozytywy nawet w ciężkiej sytuacji. Potrafią cieszyć się, nawet z małych rzeczy. Znane przysłowie mówi, że dla jednych szklanka jest do połowy pełna, a dla drugich pusta. Szczęściem nie można obdarować drugą osobę, nie jest to rzecz uniwersalna. Naszym zdaniem, żeby być szczęśliwym, trzeba tego chcieć. Niestety nie da się kogoś uszczęśliwić na siłę, nie uda się nam obdarować kogoś szczęściem, kto to szczęście wypiera. Więc jaki jest przepis na szczęście?

Kto jest najbardziej nieszczęśliwy?

Prawdopodobnie najbardziej nieszczęśliwi ludzie to ci, którzy kurczowo trzymają się swojego wyimaginowanego planu na życie, który często z przyczyn niezależnych od nich nie udaje się spełnić. Kolejną grupą nieszczęśliwych osób są ci, którzy upatrują swojego szczęścia w innych osobach. Niestety nigdy nie mamy pewności, że ta osoba nas nie zostawi lub nie odejdzie. Naszym zdaniem szczęścia powinniśmy szukać w sobie, tylko tak naprawdę odkryjemy czym, jest szczęście. Wiele z nas postrzega szczęście przez pryzmat rodziny, dziecka, męża, dobrej pracy, to jest źródło powierzchownego szczęścia. Pełnia szczęścia nastąpi, kiedy znajdziemy źródło szczęścia w sobie. Powinniśmy być wdzięczni, że możemy żyć na tym świecie, że możemy doświadczać tylu pięknych chwil w naszym życiu. Zacznijmy od tego, aby cieszyć się każdym porankiem. Postarajmy dostosować się do sytuacji, która obecnie nas spotkała, niezależnie od tego, czy jest ona dla nas komfortowa, czy też nie.

Dwa rodzaje ludzi.

Tutaj na myśl przychodzą nam dwa przykłady kobiet, jedna z nich będąc małą dziewczynką, marzy o życiu jak Kopciuszek. Wyobraża sobie, że jak dorośnie, przyjedzie po nią książę na białym koniu i będzie miała piękne życie u boku ukochanego wraz z gromadką dzieci. Dodatkowo rodzice upewniają ją w tym przekonaniu, powtarzając, że jest najlepsza, że jest księżniczką. W dorosłym życiu możemy takie kobiety spotkać, jako nieszczęśliwe i zabiegane bizneswoman, które wychodzą za mąż w wieku 39 lat, nie z miłości a z rozsądku. Niestety o gromadce dzieci mogą zapomnieć.
Drugi przykład kobiety to taka, która zaraża wszystkich pozytywnym nastawieniem, z którą inni chcą się śmiać. A ta kobieta w wieku 26 lat straciła dwójkę dzieci w wypadku samochodowym. Ta kobieta jednak jest szczęśliwa i pokorna. Dziękuje każdego dnia za szansę, jaką daje jej życie. Taka kobieta nawet w najbardziej nieszczęśliwej sytuacji potrafi znaleźć dla siebie kawałek szczęścia.

Przepis na szczęśliwe życie.

Wyżej wymienione przykłady kobiet, pokazują jasno, że szczęście to nasz wybór. Jeżeli naprawdę chcemy być szczęśliwi to każdy krok, który stawiamy w naszym życiu, będzie prowadził nas do celu. Osoby, które bardzo mocno chcą uszczęśliwić innych, niestety nawet jak się uprą, nie uda się im. Musimy wybrać, czy chcemy być szczęśliwi, czy też nie. Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni, targają nami różne emocje. Wybierajmy szczęście na własnych zasadach, nie łudźmy się, że przyjedzie ono samo. Nie uszczęśliwi nas inna osoba, jeżeli sami tego nie chcemy. Bycia szczęśliwym trzeba się nauczyć, trzeba wypracować je w sobie. Nie przychodzi to z dnia na dzień. Zmieńmy myślenie w naszej głowie, a w końcu poczujemy się szczęśliwie. Wybierajmy szczęście świadomie, może to jest właśnie przepis na szczęście? Jeżeli nadal się wahamy to może pomocy, będzie nasz artykuł o zmianach, które pisze nam życie.

Szybki Kontakt

Lepiej późno niż później

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoją rodzinę.
Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko.

Naszą misją jest pomoc osobom uzależnionym i ich bliskim.

Dane Firmy

Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO Sp. z o o., pl. 11 Listopada 10, 87-600 Lipno, Sąd Rejonowy w Toruniu, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000718590

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo -Testy COVID-19
Wszystkim naszym pacjentom przeprowadzamy testy na COVID-19