Prosty przepis na szczęście.

sie 20, 2020 | Blog

Na wstępie tego artykułu musi paść kluczowe pytanie – czym różni się człowiek szczęśliwy od nieszczęśliwego? Oraz czy istnieje wspólny mianownik łączący oba typy ludzi. Pierwsza odpowiedz, która się nasuwa, brzmi – nie! Każdy z nas jest innym człowiekiem, każdy z nas ma inne wartości, każdy ma inne cele. Jednak ludzi szczęśliwych łączy jeden ważny aspekt, natomiast tacy ludzie potrafią dostrzegać pozytywy nawet w ciężkiej sytuacji. Potrafią cieszyć się, nawet z małych rzeczy. Znane przysłowie mówi, że dla jednych szklanka jest do połowy pełna, a dla drugich pusta. Szczęściem nie można obdarować drugą osobę, nie jest to rzecz uniwersalna. Naszym zdaniem, żeby być szczęśliwym, trzeba tego chcieć. Niestety nie da się kogoś uszczęśliwić na siłę, nie uda się nam obdarować kogoś szczęściem, kto to szczęście wypiera. Więc jaki jest przepis na szczęście?

Kto jest najbardziej nieszczęśliwy?

Prawdopodobnie najbardziej nieszczęśliwi ludzie to ci, którzy kurczowo trzymają się swojego wyimaginowanego planu na życie, który często z przyczyn niezależnych od nich nie udaje się spełnić. Kolejną grupą nieszczęśliwych osób są ci, którzy upatrują swojego szczęścia w innych osobach. Niestety nigdy nie mamy pewności, że ta osoba nas nie zostawi lub nie odejdzie. Naszym zdaniem szczęścia powinniśmy szukać w sobie, tylko tak naprawdę odkryjemy czym, jest szczęście. Wiele z nas postrzega szczęście przez pryzmat rodziny, dziecka, męża, dobrej pracy, to jest źródło powierzchownego szczęścia. Pełnia szczęścia nastąpi, kiedy znajdziemy źródło szczęścia w sobie. Powinniśmy być wdzięczni, że możemy żyć na tym świecie, że możemy doświadczać tylu pięknych chwil w naszym życiu. Zacznijmy od tego, aby cieszyć się każdym porankiem. Postarajmy dostosować się do sytuacji, która obecnie nas spotkała, niezależnie od tego, czy jest ona dla nas komfortowa, czy też nie.

Dwa rodzaje ludzi.

Tutaj na myśl przychodzą nam dwa przykłady kobiet, jedna z nich będąc małą dziewczynką, marzy o życiu jak Kopciuszek. Wyobraża sobie, że jak dorośnie, przyjedzie po nią książę na białym koniu i będzie miała piękne życie u boku ukochanego wraz z gromadką dzieci. Dodatkowo rodzice upewniają ją w tym przekonaniu, powtarzając, że jest najlepsza, że jest księżniczką. W dorosłym życiu możemy takie kobiety spotkać, jako nieszczęśliwe i zabiegane bizneswoman, które wychodzą za mąż w wieku 39 lat, nie z miłości a z rozsądku. Niestety o gromadce dzieci mogą zapomnieć.
Drugi przykład kobiety to taka, która zaraża wszystkich pozytywnym nastawieniem, z którą inni chcą się śmiać. A ta kobieta w wieku 26 lat straciła dwójkę dzieci w wypadku samochodowym. Ta kobieta jednak jest szczęśliwa i pokorna. Dziękuje każdego dnia za szansę, jaką daje jej życie. Taka kobieta nawet w najbardziej nieszczęśliwej sytuacji potrafi znaleźć dla siebie kawałek szczęścia.

Przepis na szczęśliwe życie.

Wyżej wymienione przykłady kobiet, pokazują jasno, że szczęście to nasz wybór. Jeżeli naprawdę chcemy być szczęśliwi to każdy krok, który stawiamy w naszym życiu, będzie prowadził nas do celu. Osoby, które bardzo mocno chcą uszczęśliwić innych, niestety nawet jak się uprą, nie uda się im. Musimy wybrać, czy chcemy być szczęśliwi, czy też nie. Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni, targają nami różne emocje. Wybierajmy szczęście na własnych zasadach, nie łudźmy się, że przyjedzie ono samo. Nie uszczęśliwi nas inna osoba, jeżeli sami tego nie chcemy. Bycia szczęśliwym trzeba się nauczyć, trzeba wypracować je w sobie. Nie przychodzi to z dnia na dzień. Zmieńmy myślenie w naszej głowie, a w końcu poczujemy się szczęśliwie. Wybierajmy szczęście świadomie, może to jest właśnie przepis na szczęście? Jeżeli nadal się wahamy to może pomocy, będzie nasz artykuł o zmianach, które pisze nam życie.

Przeczytaj również:

Ośrodek leczenia uzależnień. Jak wybrać ten właściwy?

Ośrodek leczenia uzależnień. Jak wybrać ten właściwy?

Leczenie uzależnień to długa droga, do pokonania której potrzebna jest zarówno silna wola pacjenta, jak i właściwy dobór specjalistów. Często jest tak, że jedyną skuteczną formą terapii jest terapia prowadzona przez stacjonarny ośrodek leczenia uzależnień.

Prywatny Ośrodek leczenia uzależnień – walka z nałogiem

Prywatny Ośrodek leczenia uzależnień – walka z nałogiem

W leczeniu nałogów i uzależnień nie ma tzw. półśrodków. Decyzja o podjęciu terapii jest trudna i wiąże się z wieloma obawami. W ośrodku uzależnień pracują jednak specjaliści pełni zaangażowania i pasji do swojej pracy, którzy służą profesjonalną pomocą w trudnym czasie odbywania terapii.

Nie bój się zmian! Jak zacząć wychodzić z nałogu.

Nie bój się zmian! Jak zacząć wychodzić z nałogu.

Kiedy osoba uzależniona zaczyna myśleć o podjęciu leczenia odwykowego, przeżywa wiele niepokoju i wątpliwości. Często zadaje sobie pytanie, czy to ma sens? W przeszłości wielokrotnie sama podejmowała próby zaprzestania picia, jednak bez efektu. Dlaczego poprzednie działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów?