000000207706 Nasz numer w liście podmiotów leczniczych prowadzonych przez
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Tai Chi

Tai-chi

Wszystkich pacjentów zapraszamy do udziału w zajęciach Tai Chi. Prowadzi je ich pasjonat oraz terapeuta naszego ośrodka – Piotr Gielec.

Tai Chi należy do wewnętrznych sztuk walki, ponieważ opiera się na drzemiącej w nas sile i energii. Ludzie na całym świecie praktykują ją, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, przez co w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności. Dostarcza nam spokoju, ciszy, wizji piękna i pozwala zadbać o równowagę ducha. Zalicza się do metod autopsychoanalizy.

Czym jest Tai Chi?

Sztuka ta łączy ze sobą aspekty bojowe, duchowe i zdrowotne, tworząc harmonijną spójność. Wszystkie jej elementy mają za zadanie zjednoczyć ciało z umysłem. W związku z tym, ćwiczenia wykonywane są powoli, ale z dużą dokładnością i świadomością każdego wykonywanego ruchu. Istotna jest koncentracja oraz kontrola wszystkich aspektów – nawet oddechu. Mięśnie rozciągane są w wielu kierunkach, jednak bez gwałtownych zmian pozycji, dzięki czemu nie nadwyrężamy stawów. Wynikiem takich działań jest zwiększenie przepływu energii życiowej, co pozwala na poprawienie kondycji psychicznej oraz uspokojenie.

Tai-chi
Tai-chi
Zalety Tai Chi

Trenowanie Tai Chi pozwala odkryć nasze wnętrze. Umożliwi Ci to rozpoczęcie wewnętrznej walki, którą toczysz ze samym sobą. Świadomość siebie i swojego ciała daje możliwość uwolnienia się od wszystkich przeciwności, z którymi się mierzysz, a co za tym idzie – zwiększa szansę uporania się z uzależnieniami. Rozwija nasze myślenie oraz racjonalizowanie działań, dzięki czemu jesteśmy w stanie odnaleźć siłę, która będzie nam dawać motywację do wyjścia z nałogu. Dodatkowo pozytywnie wpływa na układ krążenia, stawy, kręgosłup, a także układ odpornościowy.

Tai Chi w Ośrodku Terapii Uzależnień Nefo

Łącząc programy terapeutyczne wraz z dodatkowymi aktywnościami, uzyskujemy lepsze rezultaty w walce z uzależnieniami.  W naszym ośrodku zajęcia Tai Chi, zgodnie z zasadami tej sztuki walki, prowadzone są w wolnym tempie. W przypadku każdej grupy program będzie indywidualnie dostosowywany do uczestników. Dzięki temu wszyscy pacjenci mogą w nich brać udział – bez względu na stan kondycji fizycznej. Podczas ich trwania panuje miła i przyjazna atmosfera, a otoczenie przyrody wspomaga proces wewnętrznej przemiany.

Tai-chi

Szybki Kontakt

Lepiej późno niż później

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoją rodzinę.
Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko.

Naszą misją jest pomoc osobom uzależnionym i ich bliskim.

Dane Firmy

Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO Sp. z o o., pl. 11 Listopada 10, 87-600 Lipno, Sąd Rejonowy w Toruniu, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000718590

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo -Testy COVID-19
Wszystkim naszym pacjentom przeprowadzamy testy na COVID-19