Motywacja

„Zacznij od Bacha” – jak zmienić swoje życie?

„Zacznij od Bacha” – jak zmienić swoje życie?

„Żeby odnieść w życiu sukces trzeba się związać z porządnym z nazwiskiem. Tak właśnie powstała piosenka „Zacznij od Bacha” – powiedział kompozytor Zbigniew Wodecki. Właśnie między innymi, dzięki temu numerowi autor odniósł sławę i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków w Polsce.

Jeżeli chcesz coś w życiu osiągnąć, zmienić pracę, mieć przynoszące satysfakcję życie, nic nie stoi Ci na przeszkodzie. Na zmiany nigdy nie jest za późno. Pamiętaj, że wszystko zaczyna się od Ciebie. Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jeżeli chcesz zmienić swoje życie, powinna być próba lepszego poznania samego siebie. Nie ma nic gorszego niż próbować zmienić własne życie, jednocześnie nie znając własnych potrzeb.

Na zmiany nigdy nie jest za późno

Z pewnością nie jedna osoba powie: „Kiedyś chciałem, myślałem, planowałem… i nic z tym nie zrobiłem, a teraz jestem już na to za stary”. Zwłaszcza z wiekiem tracimy otwartość i chęć do zmian. Aby jednak osiągnąć upragniony cel, trzeba wziąć życie we własne ręce zamiast czekać, co samo przyjdzie, tkwiąc tym samym w nieszczęściu. Warto podjąć wyzwanie, odważyć się realizować własne plany, wykorzystać ten odpowiedni moment.

Możesz po prostu zmienić fryzurę lub styl ubierania się, a możesz pójść dalej i rzucić złe nawyki, schudnąć, nauczyć się rysować lub grać na instrumentach muzycznych. W każdym razie zmiany zewnętrzne doprowadzą do wewnętrznych zmian, dzięki którym życie stanie się piękniejsze. Musisz tylko zrobić pierwszy krok.

Poznaj swoje potrzeby

Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, masz pewnie do tego swoje powody. Jednak nie każdy rozumie, dlaczego te powody pojawiły się właśnie w tym a nie innym momencie. A może trwają już od długiego czasu? Zastanów się, jak zmiany, których chcesz dokonać, mogą wpłynąć na Twoje najbliższe otoczenie. Czy rodzina, jest gotowa na takie zmiany? Czy sytuacja zawodowa, również się zmieni? Często pod wpływem emocji i impulsu do działania, zupełnie się nie zastanawiamy nad konsekwencjami takich zmian.

Wiele osób chce coś zmienić w swoim życiu, ale tylko nieliczni rozumieją swoją sytuację życiową i to, co tak naprawdę wymaga zmiany. Po pierwsze powinno poznać się samego siebie, swoje potrzeby i pragnienia. Jeżeli tego nie zrobisz, będzie Ci trudno osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Nie możesz działać po omacku i starać się zmienić cokolwiek by to było, myśląc, że całe życie od razu będzie usłane różami. Działając w ten prędzej czy później wróci się do starych nawyków. A przecież nie o to chodzi, prawda?

Kiedy już nauczysz się słuchać samego siebie, daj sobie trochę czasu, odetchnij. Nie działaj pochopnie. Jeżeli zbyt szybko zaczniesz wyciągać wnioski ze swoich refleksji, mogę się one okazać tylko powierzchowne. Cała ukryta prawda będzie znajdować się powierzchnią wszystkich wymówek.

Zaufaj sobie

Większość otaczających Cię osób nie zawsze musi mieć rację, warto czasem iść pod prąd i zaufać własnej intuicji i ocenie. To jest Twoje życie i to Ty jesteś odpowiedzialnym za własną zmianę. Jeżeli nie nauczysz się ufać samemu sobie, Twoja zmiana będzie tylko jedną z wielu nieudanych prób na osiągnięcie satysfakcji i spełnienia. Powinieneś nauczyć się słuchać samego siebie i stawiać sobie trudne pytania. Czy na pewno potrzebujesz tej zmiany? Co było nie tak w Twoim dotychczasowym życiu? Czy ktoś Cię namówił do zmiany? Odpowiadając sobie na nie łatwe pytania, będziesz bliżej właściwych odpowiedzi i tego jak powinieneś postąpić.

Zacznij od Bacha - jak zmienić swoje życie_ Blog Ośrodek Terapii Nefo

Oczyszczenie umysłu i ciała

Warto zmienić swoje codziennie nawyki, prowadzić zmiany małymi krokami i zobaczyć jakie przyniosą rezultaty, zanim zdecydujemy się rzucić na głęboką wodę. Od czego więc zacząć? Oto kilka wskazówek:

wstawaj wcześniej niż dotychczas – w ten sposób znajdziesz czas dla siebie, którego brakowało Ci w ciągu dnia. Cisza i spokój, które panują o tej porze pozwolą Ci uporządkować różne sprawy w głowie;
postaw na zdrowe odżywianie – nikt nie mówi oczywiście o radykalnej zmianie diety, ale warto wprowadzić do swojego jadłospisu zdrowe przekąski, zmniejszyć porcje, urozmaicać posiłki, aby były zdrowe i smaczne oraz ograniczyć alkohol, papierosy czy inne używki;
wybierz aktywność dla siebie – każda aktywność jest dobra dla naszego zdrowia i samopoczucia, czy jest to bieganie, joga, taniec, tenis czy siłownia;
zrób porządek wokół siebie – czy jest to przestrzeń w pracy, czy w domu. Po prostu wyrzuć wszystko co niepotrzebne a bardzo szybko zobaczysz czystość i przejrzystość, które z pewnością wywołają uśmiech na Twojej twarzy;
uporządkuj swoje sprawy i zobowiązania – z pewnością jest niejedna rzecz, do której zabierasz się od bardzo dawna. Niespełnione postanowienia noworoczne, nauka języka obcego. Przypomnij sobie wszystkie obietnice dane sobie i innym i zdecyduj co powinieneś z nimi zrobić.

Żyjemy tylko raz, więc zróbmy z tego życia coś niesamowitego!

Szybki Kontakt

Lepiej późno niż później

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o siebie lub o swoją rodzinę.
Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko.

NEFO

Naszą misją jest pomoc osobom uzależnionym i ich bliskim.

Dane Firmy

Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO Sp. z o o., pl. 11 Listopada 10, 87-600 Lipno, Sąd Rejonowy w Toruniu, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000718590