TOK FM Życie z nałogiem: Jak rozpoznać i leczyć uzależnienie od internetu?

Podcast_ Jak rozpoznać uzależnienie od Internetu

Ukazał się kolejny odcinek podcastu Zuzanny Piechowicz “Życie z nałogiem” pod naszym patronatem. Tym razem na warsztat bierzemy temat uzależnienia od Internetu. Młodzież spędza w sieci średnio ponad 7 godzin dziennie i liczba ta stale rośnie!

Pomimo tego, że uzależnienia behawioralne, do którychch należą min. uzależnienie od social mediów, czy gier komputerowych wydają się być zupełnie różne od tych od alkoholu i narkotyków, dają podobne objawy oraz wymagają tych samych metod leczenia. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że używki możemy całkowicie odstawić, a ciężko jest wyobrazić sobie funkcjonowanie w dzisiejszych czasach bez smartfona czy komputera. Zrównoważenie korzystania z sieci wymaga ciągłej dyscypliny i wysokiego poziomu samokontroli od osoby uzależnionej.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego przyjrzyj się swoim nawykom, wdróż w codzienne życie higienę cyfrową.

Jak rozpoznać i leczyć uzależnienie od Internetu? Na to pytanie odpowiadamy w naszej audycji.

Posłuchaj również:

KONIEC TERAPII W OŚRODKU UZALEŻNIEŃ I CO DALEJ?

KONIEC TERAPII W OŚRODKU UZALEŻNIEŃ I CO DALEJ?

Dla każdego pacjenta pobyt w ośrodku terapii uzależnień w pewnym momencie się kończy. Powrót do domu, do osób bliskich, znajomych i przyjaciół, do środowiska w którym się funkcjonowało przed terapią może być bardzo trudny.W kolejnym odcinku cyklu podcastów radia TOK...